PurFest 2014

PurFest paneb Purtse jõe tagurpidi voolama

Viiendat korda toimuv keskkonna- ja kultuurifestival PurFest, kus sellel aastal on lisaks Purtse jõele fookuses Soome laht, paneb oma kultuuriprogrammiga jõe vastuvoolu liikuma.

PurFest sai alguse viis aastat tagasi vajadusest rääkida Purtse jõe ja piirkonna keskkonnaküsimustest. Seetõttu on õigustatud meie ürituse nimetamine märkamisfestivaliks – meie eesmärk on läbi aastate olnud tähelepanu tõmbamine, olgu siis negatiivses võtmes Purtse jõe reostusküsimustele või positiivse poole pealt, tutvustades inimestele jõeäärseid põnevaid ja ilusaid kohti.

Sellel aastal on festivali üheks märksõnaks Soome laht. Kuna käimas on Soome lahe aasta, siis räägime tänavusel seminaril sellest, milline on Soome lahe seisund, aga ka sellest, kuidas elavad kalad nii Purtse jões kui Läänemeres. Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus tutvustab riigi plaane Purtse jõega – järgmisel Euroopa Liidu programmiperioodil on Purtse jõgi tõstetud üheks riigi prioriteediks.

Et Purtse jõe üle arutamine poleks pelk kuiv istumine kusagil rahvamaja hämaras saalis, vaid jõuaks iga inimeseni, oleme ellu kutsunud rikkaliku kultuurikavaga festivali.

Kui me neli senist aastat oleme ujunud oma tegevustega allavoolu, siis juubelihõngulisel festivalil teeme asju vastupidi: alustame oma kavaga Soome lahe äärest, kus reedel toimub rannaliival keskkonnaseminar ning hiljem jõe suudmes kontsert, kus astuvad üles Rasmus Rändvee ja Facelift Deer, The Tuberkuloited, J.M.K.E. ja Winny Puhh.
Laupäeval liiguvad tegevused Lüganusele, kus endise karjakastelli hoovis räägitakse piirkonna pärimusest teatrietenduse kaudu. Pärast etendust toimub simman ansambliga Vingerpill.

Pühapäevase festivalipäeva fookuses on lapsed, keda õpetatakse erisugustes töötubades loodust märkama, olgu siis läbi kaamerasilma või õngeridvaga kaldal istudes. Püssis toimuval laste looduspäeval on avatud erinevad töötoad – saab õppida nii kalapüüdmist, vanadest asjadest uute tegemist, looduse pildistamist ja filmimist, multikate tegemist, aga muidugi saab ka meisterdada ja mängida.

Jõefestival PurFest:

15.08 kell 13 keskkonnaseminar Liimala rannas
15.08 kell 18 avakontsert Purtse vanas kalasadamas (The Rising Murphy, Rasmus Rändvee ja Facelift Deer, The Tuberkuloited, J.M.K.E., Winny Puhh).
16.08 kell 20 etendus „Pärimuse jõgi“ ja simman Lüganuse vana karjakastelli hoovis.
17.08 kell 12 laste looduspäev Püssis.

Lisainfo:
Gerli Romanovitš,
jõefestivali PurFest korraldaja
5663 3540
gerli@iise.ee.

Lüganuse tee 14, Lüganuse alevik, Lüganuse vald, Ida-Virumaa, tel. 56494115, iise@iise.ee